Orientace

28. června 2011 v 19:04 | Pavlína |  Druhy plenek
Pro "nováčky" v látkování je zpočátku těžké vyznat se v "plenkové nabídce".

Tak ve zkratce:

Kalhotkové plenky - moderní látkové plenky - jsou plenky vypadající jako kalhotky (s volánkem,bez volánku). Šijí se převážně ze tří vrstev Jsou promokavé, je na ně potřeba svrchní kalhotky

Svrchní kalhotky - PUL - (polyester laminovaný polyuretanem) - nejméně prodyšné, avšak nejspolehlivější,nepromokavá,
- rychleschnoucí
- flís - prodyšné, snadná udržba, také rychle schnou, vhodné pro nesedící děti,
- vlna - nejprodyšnější, přírodní materiál, náročnější na údržbu (nutná impregnace, raději ruční praní)

Kapsové plenky - typ AIO (All in one) - vše v jednom - jsou nepromokavé, kapsa je buď z přírodního materiálu (bambus.aksamit), nebo z mikroflísu či suedecloth (umělé, ale rychleschnoucí) Kapsa se vyplní vkládacími plenkami. Množství dle potřeby, podle toho, kdy budeme mít možnost přebalovat ( na cestách). Výhoda je, že po vyprání schne vše zvlášť, takže pokud máte dost vkládaček, stačí když uschne kapsovka. Vyplníte jinými vkládačkami a můžete znovu použít.

Plenky AIO - svrchní vrstva je nepromokavá, ostatní sací vrstvy jsou k ní přišité. Fungují jako papírové plenky, jen se po použití nevyhodí, ale vyperou (stejně tak i ostatní látkovky). Nevýhodou je, že dlouho schnou, proto je nutná větší výbava.

Každá maminka, která začne látkovat, by si měla vyzkoušet, co jí a jejímu miminku bude nejvíce vyhovovat. Proto sadu plenek jedné značky je lepší koupit, až zjistíte jestli vám zrovna tyhle plenky "padnou".
V dneštní době je také možné, nechat si ušít "plenky na míru".

Mě se osvědčily kalhotkové plenky + vlňáčky na noc. Přes den většinou bavlněné čtverce + svrchňáčky a na procházky a delší cestování dávám kapsovky. Takže od všeho trochu. Ono látkování je taky zábava, zkoušet nové látky, vzory, střihy.

Ale nejdůležitější je spokojené dítě.
Dodatek: džíny vlastní výroba :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama