Srpen 2011

Komentáře

24. srpna 2011 v 14:32 Komentáře a názory
Přidávám tuhle rubriku, aby jste nemuseli vyhledávat komentáře vždy pod textem. Budu ráda za vaše příspěvky. Je to pro mě další motivace. Děkuji.

Bambus je bambus

16. srpna 2011 v 23:04 | Pavlína |  Nabídka
Tak dnes jsem opět měla tvořivou náladu. Byla to spíš nutnost. Smějící se

Malá totiž v noci neustále vyžaduje kojení. Tím pádem i stále vylučuje.
Přebalování v noci nepřichází v úvahu. To by pak zůstala u nás v posteli a nevyspali bychom se už vůbec.
Takže to chce mega savou plínu. Na scénu opět přichází bambus...
Plenka je ze tří vrstev bambusu (aksamit, flís, aksamit). Tentokrát je šitá overlockovým stehem. Vystlala jsem jí dlouhou vkládačkou (napůl složenou), přes plenku vlňáčky a testujeme...uvidíme, co ráno.

Jak vidíte, modelka je značně otrávená....

Co zas to ta máma chce?

Prve mě převléká z plíny do plíny, ikdyž ji mám suchou, a pak chce ještě, abych v klidu ležela....to je vtip? Když už jsem se konečně rozpohybovala...Další variantou mega savé noční plíny je konopí, tak uvidíme... jestli přijde taky na řadu. Úžasný

2.9.2011.
Používáme stále, jen nějak nebyl čas o tom napsat.
Velurka je úžasná. Nevím, jak dcera, ale já jsem s ní spokojená. Když ji dobře vycpu, je mokrá jen kritická zona.A hlavně... po uschnutí není jako prkno.
Takže, jak budu mít volněji :), chystám se na jiné barevné kombinace.Smějící se

Látkovky pro ženy

14. srpna 2011 v 22:24 | Pavlína |  Nejen plenky
Když jsem se dozvěděla o moderních kalhotkových plenkách, byla jsem překvapená. A když jsem při prohlížení internetových obchůdků narazila i na látkové vložky, byla jsem ještě překvapenější.Překvapený Měla jsem za to, že tohle patří jen historii.
Že se vám to hnusí? Že je to nechutné? Měla jsem stejný nebo podobný pocit.
Z druhé strany: když látka (zvláště můj oblíbený bambus Smějící se), dělá dobře dětským zadečkům, proč taky ne ženám???
Jemňounký bambusový aksamit má přirozené antibakteriální a antiseptické účinky. Je vhodný a příjemný i na intimní partie. Rovněž eliminuje zápach. Protože zápach se tvoří pomnožením bakterií (zjednodušeně řečeno).
Látkové vložky jsou proto vhodné při dlouhodobých gynekologických problémech, neobsahují totiž žádné dráždivé chemikálie.
Pravda, manipulace s nimi je trošku náročnější. Nestačí jen zabalit a vyhodit. Většinou je ženy po použití přemáchnou ve studené vodě a uchovávají v uzavřené nádobě, mohou tam kápnout tea tree olejíček. Perou se pak v pračce, klidně i na 60, s ostatním prádlem. Před použitím se aksamit může přežehlit. Pokud se pere až po skončení cyklu, je potřeba mít látkovek větší zásobu. Doporučovala bych je ale prát tak druhý až třetí den.
Některé ženy kombinují látkovky s používáním kalíšku.
Na doma je to v klidu. Potíž nastává mimo domov. Co pak s použitýma látkovýma vložkama?
Je dobré mít s sebou nepropustnou, ale prodyšnou taštičku, ve které je můžete uchovat až do příchodu domů a pak je dát do pořádku. Taštičky se rovněž šijí z PULu, který tady mám nafocený.

Protože mě tohle také zaujalo, zkusila jsem si nějaké ušít. No posuďte sami:


Ušila jsem dvě různé velikosti, malou - co by denní, velkou - coby noční. Oboje jsou nepropustné, ale prodyšné. Spodní vrstva je PUL, sací vrstva je 2x savý bambusový flís a doteková vrstva - již zmíněný bambusový aksamit.A protože v PULech není takový výběr jako v bavlně, tak jsem PUL schovala pod květovaný vzor, aby látkovka byla krásná a zároveň nepropustná. :-D
Látkové vložky jsou savé a zároveň tenké, rychle si na ně zvyknete a pak se už nebudete chtít vrátit k papíru.
Sukýnka

9. srpna 2011 v 23:21 | Pavlína |  Nejen plenky

Dítě v látce

To neznamená pouze plenky
Název zahrnuje spoustu věcí nejen kolem miminka. Mohou to být drobné věcičky od mycích žínek, přes kapesníčky, přebalovací podložky až po oblečení.
A tak jsem se pustila do další tvorby pro tu, která je mi inspirací. :)))
Posuďte sami:

Sukýnka je z bavlněného plátýnka, pěkně barevného :),
v pase je náplet, který je šetrnější než navlečená guma. Miminka pak nemají tolik stáhnuté bříško, což jim často může dělat nemalé potíže. Nebo jen jim to nemusí být příjemné. Náplet je elastický, takže sukýnka bude k použití určitě i příští léto.


Látky jsem OPĚT přibrala trošku víc,takže by bylo ještě na další sukýnku, i více nasbíranou v pase. Takže pokud máte zájem, napište. Je to moc pěkný dáreček. A cena??? ... za 150,-kč je vaše.:))

Certifikáty látek, které používám

7. srpna 2011 v 22:19 | Pavlína |  Certifikáty
Látky, které používám, jsou vhodné pro děti ve věku do 3 let. Zde jsou kopie atestů nezávadnosti