Látkovky pro ženy

14. srpna 2011 v 22:24 | Pavlína |  Nejen plenky
Když jsem se dozvěděla o moderních kalhotkových plenkách, byla jsem překvapená. A když jsem při prohlížení internetových obchůdků narazila i na látkové vložky, byla jsem ještě překvapenější.Překvapený Měla jsem za to, že tohle patří jen historii.
Že se vám to hnusí? Že je to nechutné? Měla jsem stejný nebo podobný pocit.
Z druhé strany: když látka (zvláště můj oblíbený bambus Smějící se), dělá dobře dětským zadečkům, proč taky ne ženám???
Jemňounký bambusový aksamit má přirozené antibakteriální a antiseptické účinky. Je vhodný a příjemný i na intimní partie. Rovněž eliminuje zápach. Protože zápach se tvoří pomnožením bakterií (zjednodušeně řečeno).
Látkové vložky jsou proto vhodné při dlouhodobých gynekologických problémech, neobsahují totiž žádné dráždivé chemikálie.
Pravda, manipulace s nimi je trošku náročnější. Nestačí jen zabalit a vyhodit. Většinou je ženy po použití přemáchnou ve studené vodě a uchovávají v uzavřené nádobě, mohou tam kápnout tea tree olejíček. Perou se pak v pračce, klidně i na 60, s ostatním prádlem. Před použitím se aksamit může přežehlit. Pokud se pere až po skončení cyklu, je potřeba mít látkovek větší zásobu. Doporučovala bych je ale prát tak druhý až třetí den.
Některé ženy kombinují látkovky s používáním kalíšku.
Na doma je to v klidu. Potíž nastává mimo domov. Co pak s použitýma látkovýma vložkama?
Je dobré mít s sebou nepropustnou, ale prodyšnou taštičku, ve které je můžete uchovat až do příchodu domů a pak je dát do pořádku. Taštičky se rovněž šijí z PULu, který tady mám nafocený.

Protože mě tohle také zaujalo, zkusila jsem si nějaké ušít. No posuďte sami:


Ušila jsem dvě různé velikosti, malou - co by denní, velkou - coby noční. Oboje jsou nepropustné, ale prodyšné. Spodní vrstva je PUL, sací vrstva je 2x savý bambusový flís a doteková vrstva - již zmíněný bambusový aksamit.A protože v PULech není takový výběr jako v bavlně, tak jsem PUL schovala pod květovaný vzor, aby látkovka byla krásná a zároveň nepropustná. :-D
Látkové vložky jsou savé a zároveň tenké, rychle si na ně zvyknete a pak se už nebudete chtít vrátit k papíru. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama