Doplnění domácí výbavy

24. září 2011 v 23:30 | Pavlína |  Střihy a návody
Při stříhání plenek je spousta odstřižků. A jakožto maminka tří děvčat, je samozřejmě schovávám. Kdyby náhodou někdy chtěly něco tvořit....Mrkající
Odstřižků přibývá, ale místa nikoli...Smějící se...Tak jsem, podle vzoru jiných maminek, začala šít maličkosti, které určitě využijeme.
Dávám to do návodů, neb tohle s trpělivostí zvládne i úplný začátečník.

Odličovací tampon Smějící se.

Střih není třeba skenovat :D, stačí kružítko a průměr zvolit podle svých potřeb. My jsme s holkama vybraly 7 cm, stejně jako na kupovaných "jednorázovkách".
Zkoušely jsme i množství vrstev, různé stehy i materiály. Nakonec jsme se rozhodly pro bambusový flís a aksamit.
Dvě vrstvy je málo, tampón je tenký a v ruce se to nedrží moc dobře, navíc to málo saje. Optimální jsou 3 vrstvy: dvě vrstvy flísu + jedna aksamitu.
Vím, jak se flís po opakovaných praních chová. Není ani nijak hrubý ani drsný, ani přehnaně jemný. Mám citlivou pleť, a musím si dávat pozor, co a čím na ni naplácám, abych pak mohla vyjít z domu.Nerozhodný. Takže odličuji stranou flísovou, a pleťovou vodou mě pohladí jemňoučký aksamit. Je to fakt příjemné.
První výtvory:

Holky rýsovaly a stříhaly...

Pro srovnání jsme ušily i tampónky z flísu s protižmolkovou úpravou a z jemného atestovaného froté... to teprv vyzkouším...
Nakonec se nám jich pár sesbíralo...

Ale tohle určitě ještě není vše...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama