Climayarn souprava

8. listopadu 2011 v 20:49 | Pavlína |  Nejen plenky
U českého výrobce jsem objevila zajímavý materiál, který se nám samozřejmě hodil.
CLIMAYARN
Co to vůbec je?

Složení: 60% MERINO VLNA 40% Polypropylen (gramáž: 180gr)

A tohle je náše nová soupravička Smějící se...pod softshellový kompletík.
A vůbec nám nevadí tmavě modrá...ono totiž tahle látka zatím v jiné barvičce na skladě nebyla :(

...tričko na denním světle....legíny rovněž v denním světle....

Ještě, že máme tak prostorný jídelní stůl Smějící se.
Příště budu fotit nejspíš na zemi ...
A ještě nějaké bližší info o materiálu (add stránky od výrobce :D) ......
Vlákno vlny má řadu užitečných vlastností a jejich kombinace v jediném textilním vlákně je zcela unikátní: termoregulační schopnost, prodyšnost, schopnost odvádět pot, má antibakteriální účinky, chrání před UV zářením, je elastické a hypoalergenní.
Vlna hřeje, chrání, udržuje tělesný komfort a je lidskému organizmu nejvíce příznivá ze všech známých textilních vláken. Koneckonců, jedině vlákno vlny prošlo milióny let evoluce za účelem ochrany savce.
Přednosti vlny, zvláště jemné vlny typu Merino, ve zkratce:

:.. termoregulační schopnost - vlněné textilní materiály vytvářejí na těle mikroklima, které zabraňuje rychlému průniku vnějšího klimatu k pokožce - ať již chladného v zimě (vlna udržuje teplo) nebo horkého v létě (vlna udržuje chlad);
:.. odvod potu - povrch vlákna (šupinky) je hydrofobní a odvádí pot; ten se buď odpaří nebo, je-li zadržován (například dalším vnějším oděvem), se vsákne dovnitř vlákna, které je naopak hydrofilní. Přitom má vlákno vlny schopnost absorbovat vlhkost až do objemu 1/3 své váhy. Klíčové přitom je, že díky svému hydrofobnímu povrchu i plně "nasáté" vlákno zůstává na omak suché a zároveň neztrácí nic ze své termoregulační schopnosti;
:.. prodyšnost - vlněný textilní materiál je i v husté struktuře dobře prodyšný ("dýchá"), a to i v případě, jsou-li vlákna "nasátá" vlhkostí. Tato vlastnost zároveň umožňuje vlhkosti ve vláknech rychle se odpařovat. Prodyšnost je daná nepravidel-nou povrchovou strukturou vlněného vlákna, které je tvořené mikroskopickými šupinkami, jeho celkovým přirozeným zakroucením a v neposlední řadě také strukturou moderních vlněných úpletů.
:.. antibakteriální schopnost - vlna je proteinové vlákno a takto na sebe váže mnohé škodlivé substance včetně řady virů a bakterií, přičemž omezuje jejich rozklad či množení. Velmi významným projevem této schopnosti vlněného vlákna je fakt, že vlněný oděv ani po několikanásobném užití nezapáchá. Popřípadě stačí vlněný oděv vyvětrat, čímž se případných pachů sám zbaví.
:.. vlna je hypoalergenní - nejsou známy žádné alergické reakce na vlnu. Avšak, nelze tuto vlastnost zaměňovat s tím, že někteří lidé jsou tzv. "alergičtí" na vlnu co se jejího omaku týče.
:.. vlna chrání před UV zářením - což mnohá syntetická vlákna nečiní vůbec či jen nedostatečně;
:.. elasticita - úplety z vlny jsou přirozeně elastické, žádné příměsi syntetických elastomerů v úpletu tak nejsou zapotřebí. Vlákno vlny lze natáhnout až o 30% a poté se samovolně vrátí do své původní formy;
:.. duté vlákno - ovčí vlna je přirozené duté vlákno;

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sarah Connor | Web | 8. listopadu 2011 v 20:55 | Reagovat

krasne x)

2 AnKasz | 19. listopadu 2011 v 13:58 | Reagovat

Teda- moc hezké!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama