Druhy plenek

Tréninkové kalhotky

18. listopadu 2012 v 23:40 | Pavlína
Aneb....jak po učurnutí nemít hned mokré kalhoty, tepláčky či legínky....
Sloníkové trénin - káče

11. února 2012 v 20:06 | Pavlína
Přišla mi nová lemovací gumička...jsem úplně paf nejen z látek, ale už i z galanterie Smějící se
Tak jsem ji hned prskla ke sloníkům....
Tyhle tréninkáče budou naše nejoblíbenější....a kdo je bude mít ještě???? Mrkající
Pravda, snažím se, aby každá věc, kterou šiji byla naprosto orginální, a nikdo jiný ji už neměl...ale někdy není zbytí...Smějící se
Lama noční plenka

29. ledna 2012 v 13:44 | Pavlína
Vyzkoušet se musí ledacosSmějící se.
Na noc používáme převážně "bambusku", je extra savá, né moc objemná a heboučká. Ale někdy mi už vadí ten zápach..."moči v bambusu". Má to svou specifickou "vůni", jinou než jednorázovky (to je chemie sama o sobě - i bez počúrání Smějící se).
Tak jsem po dlouhé době vytáhla ze skříně "peříčko" od Totsbots. Je to umělina, 100% polyester s kapsou z mikrofleecu.
A spokojenost. Nic už nesmrdí..
Z přebytků LAMY (taky 100% polyester) jsem Danielce stvořila kapsovou noční plenku. Jednovelikostní. S dotekovou vrstvou suedeloth. Je to prvotina a příště na to půjdu trošku jinak...širší uši, bez suede na uších....
Už jsme ji i otestovali...
Postřehy...pro její objemnost bych ji nedávala novorozenci...leda tak 5-ti kilovémuSmějící se.
Kapsu je dobré vycpat bambusovou vkládačkou...protože masívní nálož jednoleťáka polyester sám o sobě už neudrží....
Ale nesmrdí a je příjemně jemňoučká Smějící se. S vlňáčky na ní se Danielce spalo báječně. Smějící se

...růžové peříčko domácí...


.....kapsa z růžového suedecloth...
...vkládačka ze zelenkavé lamy, aby ji bylo vidět...


...orginál kupný + orginál domácí :D......a na zadečku....

Svrchňáčky z oboustranného Půlu

3. října 2011 v 22:14 | Pavlína
Než jsem přišla na to, že si můžu plenkovou výbavu ušít sama, něco jsem nakoupila. Je štěstí, že dítko roste, velikosti nestačí a je třeba tvořit...:))) A hlavně...je to pak na kom vyzkoušet. Momentálně jsou to svrchní kalhotky. :)
Použila jsem oboustranný Pul, Jedna strana světle růžová, druhá sytě malinová. Tu jsem zvolila zvenčí, protože malá si kdekoliv sedne a na té tmavší barvě to až tak nebolí :-D.
Je spousta druhů zapínání. Suchý zip ještě občas použiji, ale tady jsem vyzkoušela zapínání na dvě řady patentek. Výroba svrchňáčků není pro zručné švadlenky až tak náročná. Stačí obkreslit střih na vybranou látku. Přesně vystřihnout a olemovat lemovací gumičkou, kterou na zádíčkách a kolem nožiček natáhnete.Pak rozměříte a nacvakáte patentky. A máte hotovo. :-D.
Jsou jednovelikostní (od narození po nočník). Ještě, že máme přes zahradu malinké miminko. Jinak bych to nemohla potvrdit. :) A sedí jak na naše kalhotovky, tak i na klasické bavlněné plínky. Smějící se
Náši modelku je těžké napózovat. Začala lozit, vstávat, zkrátka je stále v pohybu...Smějící seAle svrchňáčky jí sedí, jsem jen zvědavá, jak dlouho bude oboustranný Pul schnout.

Tréninkové kalhotky

7. září 2011 v 17:21 | Pavlína
Kamarádčina skoro dvouletá holčička už volá na nočník, ale drobná nehoda se jí občas stane, tak jsme jí ušili kalhotky, které snadno a rychle stáhne. Zároveň dobře těsní kolem nožiček, takže nic neproteče a vleze se do nich buď vkládačka, nebo klasická bavlněná plenka. Jsou ušité z jedné vrstvy atestovaného flísu s protižmolkovou úpravou. V kritické zoně je všitý obdélník z dvojté vrstvy téhož materiálu. Protože Anetce vyhovovaly, má hnedle dvoje. Smějící seVýhodou je, že rychle uschnou, tak dvoje na prostřídání klidně stačí.Smějící se jak tak koukám, tak mizící fix ještě nezmizel. Rozpačitý

Novorozenecké plenkové kalhotky

1. září 2011 v 22:25 | Pavlína
Nedávno jsem byla oslovená jednou maminkou miminka, kterému "běžné jednovelikostní" plenky jsou ještě velké a netěsní, jak by měly. Tak jsme vytvořili zmenšený střih našich, už osvědčených, plenek. A testovali jsme Smějící se. Zvítězily bezvolánkové. A podotýkám, že naše, již 9kg slečna, je má taky stále ještě dobré. Dělají malý zadeček a těsní, kde mají.
Vkládám pár foteček.

Orientace

28. června 2011 v 19:04 | Pavlína
Pro "nováčky" v látkování je zpočátku těžké vyznat se v "plenkové nabídce".

Tak ve zkratce:

Kalhotkové plenky - moderní látkové plenky - jsou plenky vypadající jako kalhotky (s volánkem,bez volánku). Šijí se převážně ze tří vrstev Jsou promokavé, je na ně potřeba svrchní kalhotky

Svrchní kalhotky - PUL - (polyester laminovaný polyuretanem) - nejméně prodyšné, avšak nejspolehlivější,nepromokavá,
- rychleschnoucí
- flís - prodyšné, snadná udržba, také rychle schnou, vhodné pro nesedící děti,
- vlna - nejprodyšnější, přírodní materiál, náročnější na údržbu (nutná impregnace, raději ruční praní)

Kapsové plenky - typ AIO (All in one) - vše v jednom - jsou nepromokavé, kapsa je buď z přírodního materiálu (bambus.aksamit), nebo z mikroflísu či suedecloth (umělé, ale rychleschnoucí) Kapsa se vyplní vkládacími plenkami. Množství dle potřeby, podle toho, kdy budeme mít možnost přebalovat ( na cestách). Výhoda je, že po vyprání schne vše zvlášť, takže pokud máte dost vkládaček, stačí když uschne kapsovka. Vyplníte jinými vkládačkami a můžete znovu použít.

Plenky AIO - svrchní vrstva je nepromokavá, ostatní sací vrstvy jsou k ní přišité. Fungují jako papírové plenky, jen se po použití nevyhodí, ale vyperou (stejně tak i ostatní látkovky). Nevýhodou je, že dlouho schnou, proto je nutná větší výbava.

Každá maminka, která začne látkovat, by si měla vyzkoušet, co jí a jejímu miminku bude nejvíce vyhovovat. Proto sadu plenek jedné značky je lepší koupit, až zjistíte jestli vám zrovna tyhle plenky "padnou".
V dneštní době je také možné, nechat si ušít "plenky na míru".

Mě se osvědčily kalhotkové plenky + vlňáčky na noc. Přes den většinou bavlněné čtverce + svrchňáčky a na procházky a delší cestování dávám kapsovky. Takže od všeho trochu. Ono látkování je taky zábava, zkoušet nové látky, vzory, střihy.

Ale nejdůležitější je spokojené dítě.
Dodatek: džíny vlastní výroba :)


 
 

Reklama