Nejen plenky

Pytel na plenky

17. listopadu 2011 v 20:18 | Pavlína
Opět jsem byla motivována tvořit a rozjasnit smogové dny pestrými barvami. Smějící se
PUL pytlík na plenky je "nezbytným" doplňkem látkové výbavy.
Rozměry mohou být nejrůznější....podle potřeby...
Tenhle je 25 cm široký a 48 cm dlouhý. Mrkající

Má krytý zipa na pření straně je opatřen reflexní páskou.....
...možná je to zbytečné, ale vypadá to zajímavě a ...co kdyby...Smějící se
Úchopové uši jsou variabilní....
...můžete mít jedno dlouhé ucho.......jedno krátké dvojucho.......nebo dvě krátké boční uši...
...záleží jen na vašich potřebách...

A kolik plenek se tam asi vleze???

....tyhle čtyři určitě Smějící se
...a když je trochu víc zmáčknete, tak 5-6 taky nebude problémSmějící se

Climayarn souprava

8. listopadu 2011 v 20:49 | Pavlína
U českého výrobce jsem objevila zajímavý materiál, který se nám samozřejmě hodil.
CLIMAYARN
Co to vůbec je?

Složení: 60% MERINO VLNA 40% Polypropylen (gramáž: 180gr)

A tohle je náše nová soupravička Smějící se...pod softshellový kompletík.
A vůbec nám nevadí tmavě modrá...ono totiž tahle látka zatím v jiné barvičce na skladě nebyla :(

...tričko na denním světle....legíny rovněž v denním světle....

Ještě, že máme tak prostorný jídelní stůl Smějící se.
Příště budu fotit nejspíš na zemi ...
A ještě nějaké bližší info o materiálu (add stránky od výrobce :D) ......
Vlákno vlny má řadu užitečných vlastností a jejich kombinace v jediném textilním vlákně je zcela unikátní: termoregulační schopnost, prodyšnost, schopnost odvádět pot, má antibakteriální účinky, chrání před UV zářením, je elastické a hypoalergenní.
Vlna hřeje, chrání, udržuje tělesný komfort a je lidskému organizmu nejvíce příznivá ze všech známých textilních vláken. Koneckonců, jedině vlákno vlny prošlo milióny let evoluce za účelem ochrany savce.
Přednosti vlny, zvláště jemné vlny typu Merino, ve zkratce:

:.. termoregulační schopnost - vlněné textilní materiály vytvářejí na těle mikroklima, které zabraňuje rychlému průniku vnějšího klimatu k pokožce - ať již chladného v zimě (vlna udržuje teplo) nebo horkého v létě (vlna udržuje chlad);
:.. odvod potu - povrch vlákna (šupinky) je hydrofobní a odvádí pot; ten se buď odpaří nebo, je-li zadržován (například dalším vnějším oděvem), se vsákne dovnitř vlákna, které je naopak hydrofilní. Přitom má vlákno vlny schopnost absorbovat vlhkost až do objemu 1/3 své váhy. Klíčové přitom je, že díky svému hydrofobnímu povrchu i plně "nasáté" vlákno zůstává na omak suché a zároveň neztrácí nic ze své termoregulační schopnosti;
:.. prodyšnost - vlněný textilní materiál je i v husté struktuře dobře prodyšný ("dýchá"), a to i v případě, jsou-li vlákna "nasátá" vlhkostí. Tato vlastnost zároveň umožňuje vlhkosti ve vláknech rychle se odpařovat. Prodyšnost je daná nepravidel-nou povrchovou strukturou vlněného vlákna, které je tvořené mikroskopickými šupinkami, jeho celkovým přirozeným zakroucením a v neposlední řadě také strukturou moderních vlněných úpletů.
:.. antibakteriální schopnost - vlna je proteinové vlákno a takto na sebe váže mnohé škodlivé substance včetně řady virů a bakterií, přičemž omezuje jejich rozklad či množení. Velmi významným projevem této schopnosti vlněného vlákna je fakt, že vlněný oděv ani po několikanásobném užití nezapáchá. Popřípadě stačí vlněný oděv vyvětrat, čímž se případných pachů sám zbaví.
:.. vlna je hypoalergenní - nejsou známy žádné alergické reakce na vlnu. Avšak, nelze tuto vlastnost zaměňovat s tím, že někteří lidé jsou tzv. "alergičtí" na vlnu co se jejího omaku týče.
:.. vlna chrání před UV zářením - což mnohá syntetická vlákna nečiní vůbec či jen nedostatečně;
:.. elasticita - úplety z vlny jsou přirozeně elastické, žádné příměsi syntetických elastomerů v úpletu tak nejsou zapotřebí. Vlákno vlny lze natáhnout až o 30% a poté se samovolně vrátí do své původní formy;
:.. duté vlákno - ovčí vlna je přirozené duté vlákno;

Teploučké pyžámko

8. listopadu 2011 v 20:31 | Pavlína
Danielka krásně roste, opět má malé tesco velikosti 9-12m a větší jí ještě moc nesedí.
Vyzkoušela jsem tedy objednat bambusový výplněk a vzniklo z něj krásně muchlací pyžámko.
Je teploučké, příjemné na dotek a nikde netlačí. Lemy jsou z bavlněného nápletu v růžové barvě a našivky jsem objevila u nás v galanterii (počítám Stoklasa) Smějící se


...jen jsem ho víc nestihla nafotit, už v něm malá šla spinkat Smějící se....
....asi mi dnes nebude vadit ji brát snad 100x za noc z postýlky Smějící se

Softshellový komplet

8. listopadu 2011 v 20:13 | Pavlína
Letos je podzimní počasí jako malované a láká nás k procházkám po okolí . Ikdyž převážně svítí sluníčko, rána a podvečery už jsou sychravé, občas pořádně zafouká a je třeba zvolit vhodné oblečení.
U nás vede softshell Smějící se.
Je prodyšný, neproustný (10/3,10/5) a velmi praktický stran nemačkavosti.A co se zátěže týká...už párkrát neteř spadla v soft.kalhotách tak, že jsme mysleli, že je po nich...a ono...Překvapený ani škrábanecSmějící se
My s mužem máme orginál (kupné, značkové :) ) bundy už asi dva roky a i při častém nošení jsou stále jako nové.
Softshell se pere na 30 stupňů, nejlépe v šetřícím režimu, z přípravků použít přímo určený na daný materiál, neždímat brutálně :D, a nechat volně schout. Tak se vám zachovají vlastnosti tohoto materiálu na dlouhou dobu.

Bratrovi bylo líto investovat více peněz do značkového soft.oblečení a vyzkoušel "polské" a "východní" výrobky....pocítil rozdíl, aspoň co se prodyšnosti týká. I po kratší námaze byl v bundě mokrý jako myš.Smějící se Pak teda už nešetřil a "zainvestoval"...ono se mu to vlastně prodražilo, to šetření :D.

Když se mi naskytla možnost zakoupit softshell.materiál od českého výrobce, ihned jsem toho využila, protože na malé děti jsem soft oblečení neobjevila (nebo jsem špatně hledalaŠlápnul vedle) a takovou spoustu peněz bych si za značkové výrobky pro dítě rozhodně nemohla dovolit.

A nakonec to dopadlo takhle:
Kalhoty z tmavě šedého softshellu pro velké holky...odmítly jakékoliv aplikace...Smějící se...jen jsme pak dodatečně nažehlily reflexní obrázky (smajlíky a ruce)...ale to až po pořízení tohoto snímku :((

....foceno při umělém světle

Bundička pro Danielku ...pravda...má ji trošku delší, počítám, že vydrží celý příští rok (2012)
...praktická rostoucí bundička, Smějící se

K bundičce musí být i kalhoty...pravda ty byly dřív, focené jsou ve dne Smějící se


Komplet již pohromadě...foceno opět kolem půlnoci, kdy mám na šití a focení nejvíc času a klidu...ale stejně to není ono.....denní světlo je denní světloNerozhodný
Bundička na modelce :D... s růžovýma manšestrákama se drobek nasáčkovala do skoro malé autosedačky...

A aby nebylo softshellu málo, dostala jedny kalhoty i neteřinka: kombinace černého a tyrkysového softshellu.Detail delfína.... byla to fuška...ale v únoru má prďolka narozeniny, tak to bude chtít i tu bundičku ...ale to už delfína zmáknu levou zadní Smějící se
.....a tohle určitě není softshellu konec :D...
Nejstarší dcera má objednanou tyrkysovou bundu, neteřinka taky....Smějící se

Kapsička na kdeco

5. října 2011 v 21:55 | Pavlína
Doma se mi stále povalují nějaké odstřižky. Tentokrát jsem z Pulu ušila kapsičku o rozměrech 10 x 18 cm.
Střih je opravdu snadný.
Velký obdélník o libovolných rozměrech a dva menší, na jedné straně zakulacené. Doporučuji malé obdélníčky nedělat moc úzké, protože se pak špatně lemují :( To je poučení z vlastních chyb. :)
Ale i přesto se doma strhl o kapsičku boj.
Využití má už každý své......nejmladší dcera.......nejstarší dcera.......babička......a já......a jak by jste ji využili vy?-----

Látkovky pro ženy

14. srpna 2011 v 22:24 | Pavlína
Když jsem se dozvěděla o moderních kalhotkových plenkách, byla jsem překvapená. A když jsem při prohlížení internetových obchůdků narazila i na látkové vložky, byla jsem ještě překvapenější.Překvapený Měla jsem za to, že tohle patří jen historii.
Že se vám to hnusí? Že je to nechutné? Měla jsem stejný nebo podobný pocit.
Z druhé strany: když látka (zvláště můj oblíbený bambus Smějící se), dělá dobře dětským zadečkům, proč taky ne ženám???
Jemňounký bambusový aksamit má přirozené antibakteriální a antiseptické účinky. Je vhodný a příjemný i na intimní partie. Rovněž eliminuje zápach. Protože zápach se tvoří pomnožením bakterií (zjednodušeně řečeno).
Látkové vložky jsou proto vhodné při dlouhodobých gynekologických problémech, neobsahují totiž žádné dráždivé chemikálie.
Pravda, manipulace s nimi je trošku náročnější. Nestačí jen zabalit a vyhodit. Většinou je ženy po použití přemáchnou ve studené vodě a uchovávají v uzavřené nádobě, mohou tam kápnout tea tree olejíček. Perou se pak v pračce, klidně i na 60, s ostatním prádlem. Před použitím se aksamit může přežehlit. Pokud se pere až po skončení cyklu, je potřeba mít látkovek větší zásobu. Doporučovala bych je ale prát tak druhý až třetí den.
Některé ženy kombinují látkovky s používáním kalíšku.
Na doma je to v klidu. Potíž nastává mimo domov. Co pak s použitýma látkovýma vložkama?
Je dobré mít s sebou nepropustnou, ale prodyšnou taštičku, ve které je můžete uchovat až do příchodu domů a pak je dát do pořádku. Taštičky se rovněž šijí z PULu, který tady mám nafocený.

Protože mě tohle také zaujalo, zkusila jsem si nějaké ušít. No posuďte sami:


Ušila jsem dvě různé velikosti, malou - co by denní, velkou - coby noční. Oboje jsou nepropustné, ale prodyšné. Spodní vrstva je PUL, sací vrstva je 2x savý bambusový flís a doteková vrstva - již zmíněný bambusový aksamit.A protože v PULech není takový výběr jako v bavlně, tak jsem PUL schovala pod květovaný vzor, aby látkovka byla krásná a zároveň nepropustná. :-D
Látkové vložky jsou savé a zároveň tenké, rychle si na ně zvyknete a pak se už nebudete chtít vrátit k papíru.Sukýnka

9. srpna 2011 v 23:21 | Pavlína

Dítě v látce

To neznamená pouze plenky
Název zahrnuje spoustu věcí nejen kolem miminka. Mohou to být drobné věcičky od mycích žínek, přes kapesníčky, přebalovací podložky až po oblečení.
A tak jsem se pustila do další tvorby pro tu, která je mi inspirací. :)))
Posuďte sami:

Sukýnka je z bavlněného plátýnka, pěkně barevného :),
v pase je náplet, který je šetrnější než navlečená guma. Miminka pak nemají tolik stáhnuté bříško, což jim často může dělat nemalé potíže. Nebo jen jim to nemusí být příjemné. Náplet je elastický, takže sukýnka bude k použití určitě i příští léto.


Látky jsem OPĚT přibrala trošku víc,takže by bylo ještě na další sukýnku, i více nasbíranou v pase. Takže pokud máte zájem, napište. Je to moc pěkný dáreček. A cena??? ... za 150,-kč je vaše.:))
 
 

Reklama