Úvod

Jak jsem se dostala k látkovým plenkám

25. června 2011 v 15:37 | Pavlína
Když se nám narodila třetí dcera, měli jsme už doma nakoupené balíky jednorázových plen. Látkové jsem sice měla vyprané a připravené ve skříňce, ale to jen tak...na utření pusinky a pod hlavičku. Byla jsem na 100% přesvědčena o jednorázovkách. Vždyť, kdo by se s tím pral. Je to rychlé a bez námahy. A jaký je výběr...a ceny taky dobrý...
Jenže...miminka kakají a čůrají pořád, takže se taky přebaluje pořád. Často se mimi vyprázdní do zrovna vyměněné plínky. A já nemám tu náturu, nechat ho v pokálené plíně, jen abych ušetřila. Fuj.
Dalším takovým zlomem v přechodu na látkovky bylo, že když jsem jela do hypermarketu pro "plenky v akci" v neskutečném horku, přes celé město v kolonách, přijela do obchodu a tam mi paní prodavačka s úsměvem sdělila, že "...plenky už jsou vyprodány..." . Říkala jsem si: "Stojí mi to za to? Takhle se honit?"A v druhé řadě...byl neustále plný odpadkový koš. A kdo to má pořád vynášet, že...

Bylo rozhodnuto. Budu zase prát. Přikoupila jsem bavlněné čtverce, svrchní kalhotky a už jsme látkovali.
Teprve po nějaké době jsem zaregistrovala, že už jsou i jiné (moderní) kalhotkové plínky, které se nežehlí. Jsou krásně barevné...radost pohledět...je to vlastně i modní doplněk.
Přivedla mě k nim mladší sestra, která má o 8 měsíců starší dcerku a látkovkám zcela propadla.

Než jsem přišla na to, že si můžu nějaké ty plenky, plenkové kalhotky nebo svrchňáky ušít, tak jsem jich pár nakoupila. Ale ty ceny... a to jsem si říkala, že do třetího dítka nebudu investovat. No jo, ale látkovky mě přímo uchvátily.
Tak jsem se rozhodla, že zkusím nějakou tu plenku ušít. Vždyť mi to kdysi šlo. Nejdřív jsem musela vytvořit střih, který by nám opravdu dobře seděl. První pokusy byly zbytečně velké a široké mezi nožkama. Opakovaně jsem střih upravovala, než jsem se dostala ke zdárnému výsledku. Teď sedí nejen naší malé, ale i dalším dětem, které ho už vyzkoušely.

Tak se z nutnosti stala záliba.

Vítejte!

25. června 2011 v 14:08
Nikdy jsme neplánovali třetí dítě.
Nikdy jsem už nechtěla používat látkové plenky.
Nikdy jsem nechtěla zase šít.
A už vůbec jsem nikdy nechtěla psát nějaký blog...
NIKDY neříkejte NIKDY
Jsem maminkou tří dcer, opět používám látkové plenky a začala jsem je i šít. A hlavně mě tohle všechno baví.
A rozhodla jsem se i něco málo napsat. Hlavně o rozdělení moderních látkových plen a nějaké své zkušenosti s nimi. Zabralo mi spoustu času, než jsem prostudovala x internetových stránek a tak bych to tady shrnula, jak to jen nejjednodušeji půjde.
 
 

Reklama